Türkan Şoray üreten kadınlar için geldi

DENİZLİ (İGFA) – Denizli Büyükşehir Belediyesinin dördüncüsünü düzenlediği Büyükşehirle Üreten Bayanlar Şenliği dolu dolu geçiyor. Binlerce vatandaşın akın ettiği şenliğin görkemli açılışı sonrası onur konuğu olan Türk sinemasının efsane ismi Türkan Şoray Denizlili bayanlarla bir ortaya geldi. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen söyleşiye AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, davetliler ve çok sayıda bayan katıldı. Sevenlerinin ağır ilgi ve sevgi gösterisi altında salona gelen Türkan Şoray böylesi değerli bir şenliğe iştirak sağlamaktan büyük bir memnunluk duyduğunu söyledi. Sevenlerine “Canımsınız” diye seslenen Şoray, “Böylesine bir kalabalığın beni karşılamasından o kadar memnun oldum ki, sahiden samimi bir formda söylüyorum sizlere doyamadım. Davetiniz için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde Büyükşehirle Üreten Bayanlar Festivali’nde Türk Sineması’nın efsanesi Türkan Şoray’ı ağırlamanın memnunluğunu yaşadıklarını belirten Lider Zolan, “8 Mart Dünya Bayanlar Gününüz kutlu olsun. İnşallah birlikte el ele birçok hoşlukları yapmayı Allah’ım nasip etsin. Üreten Bayanlar Şenliğimiz başarılı, güzel olsun. Sultanımızı güçlü bir formda karşıladınız, her birinize başka farklı teşekkür ediyorum” dedi. Lider Zolan ve beraberindekiler programın sonunda ünlü sanatçı Şoray ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öte yandan Büyükşehirle Üreten Bayanlar Festivali’nin akşamki programında ise sevilen sanatçı Dilek Türkan sahne aldı, sevenleriyle buluştu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan’ın da katıldığı gecede Türkan sevilen yapıtlarını seslendirirken, konsere katılanlar unutulmaz performansa tanıklık etti. Lider Osman Zolan, günün anısına Dilek Türkan’a üzerinde Denizli Horozu bulunan kural armağan etti. Denizlili bayanlar ise 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü unutulmaz kılan Lider Zolan’a teşekkür etti.

Masterchef Danilo Zanna söyleşiye katılacak

Büyükşehirle Üreten Bayanlar Festivali’nde 9 Mart Cumartesi günü saat 15.00’de Prof. Dr. Itır Erhart Toplumsal Girişimcilik isimli workshop da vatandaşları bilgilendirecek. Akşam saat 20.00’de ise sevilen müzikçi Elif Buse Doğan yapıtlarını Denizlililer için seslendirecek. 10 Mart Pazar günü saat 13.00’te ise Masterchef Danilo Zanna söyleşiyle sevenleriyle bir ortaya gelecek. Saat 15.00’de de sevilen klinik psikolog Beyhan Budak merak edilenleri yanıtlayacak.

Final konseri: Zara

Şenliğin kapanışı ise mükemmel bir konserle taçlanacak. Pazar günü saat 17.00’de Türk Halk Müziği’nin usta ismi Zara sahne alacak. Öte yandan uzman isimler seramik sanatı, sağlıklı beslenme ve girişimcilik mevzularında workshop ve eğitimlerle 3 gün boyunca Denizlililerle olacak. Tiyatro şovlarının yanı sıra çocuklar içinde şenlik boyunca sihirbaz gösterimi, bando konseri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterimleri ve flash mob aktiflikleri yapılacak.

260 teşebbüsçü bayan stant açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türk el sanatlarıyla uğraşan bayan teşebbüsçü ve bayan sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları hedefiyle Büyükşehirle Üreten Bayanlar Festivali’nin dördüncüsünü 8 Mart’ta açmıştı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen şenlikte 260 bayan el emeği göz parıltısı eserleri için stant açarken, konserlerden söyleşilere, çalışma atölyelerinden tiyatro şovlarına rengarenk geçecek şenlik 10 Mart’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir