Kadıköy Çizgi Festivali, 23 Eylül’de başlayacak

Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya nazaran şenlik, çizer söyleşilerinden canlı çizimlere, stantlardan mezatlara kadar birbirinden renkli etkinliklere konut sahipliği yapacak.

“İllüstratörün Hayatta Kalma Rehberi-Modül 5: Mukavele Kaide Lakin Nasıl?” başlıklı söyleşiyle 23 Eylül’de başlayacak şenlikte birebir gün, “Dune: Çöl Gezegeni” sineması gösterilecek.

İkinci gün öğrenci sinemaları animasyon seçkisi, “Senin Adın” renkli animasyon gösterimi, canlı çizim ve boyama etkinlikleriyle “Hayatımız Çizgi Roman” ve “Çizgi Roman ve Polisiye” başlıklı söyleşiler gerçekleştirilecek.

Festivalin son gününde çizerlerin imza günü ve atölyelerin yanı sıra mezat sunumları, söyleşiler ve “Doktor Strange: Çoklu Cihan Çılgınlığında” isimli sinema gösterimi yapılacak.

“Çizgi Romanı Yaşatanlar”, “Genç Yeteneklerin Gözünden: Kent, Hayat, İstanbul” ve “Latif Sergi” isimli stantlara de mesken sahipliği yapacak şenlikte yetişkinler ve çocuklar için çizim, kolaj ve geri dönüşüm hususlarında atölyeler de düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir