FETÖ’cü imamın telefon konuşması hain planı deşifre etti: Abi benim cezaevinden duyduğum…

Örgütün Antalya Kumluca İmamı telefonla yaptığı konuşmada “Aklıselim, sağduyulu belirli başlı yerler amma sivil kanattan amma askeri kanattan birileri şöyle masaya yumruğunu vuracak üzere duruyor bana. Hükümeti indirmek ne kadar hoş olur tadından yenmez.” dedi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı değerlendirmede, örgütle iltisaklı askeri kanat tarafından tekrardan bir darbe teşebbüsü yapılması, hükümet üyelerinin yargılanması, örgütün tekrar eski gücüne kavuşmasının amaçlandığına dikkat çekildi.

FETÖ’ye yönelik Gazi Turgut Aslan operasyonunun Antalya ayağında yürütülen soruşturmanın detayları ortaya çıktı. Gün yüzüne çıkan detaylar ortasında en dikkat çeken ise örgütün 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra hiçbir ders almayıp hala askeri darbe beklentisi içerisinde olmasıydı.

Örgütün Antalya yapılanmasında bugüne kadar bin 147 şahıs deşifre edildi. Yapılan teknik takip ve dinleme kayıtlarının savcılık tarafından yapılan değerlendirmeye nazaran örgüt, eski gücüne dönme hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

DÜN OLDUĞU ÜZERE BUGÜN DE CÜRÜM SÜRECE İSTEĞİ İÇİNDELER

Örgüt içinde misyon alan, iltisaklı olan, maddi takviye sağlayan ve maddi dayanak alan şahıslar, örgüt tarafından verilecek talimatları yerine getirmek için kendi iradelerini örgüt iradesine terk etmek suretiyle hareket ediyor.

ESKİ GÜÇLERİNİ ARZULUYORLAR

Hatta örgütle iltisaklı askeri kanat tarafından tekrardan bir darbe teşebbüsü yapılması, hükümet üyelerinin yargılanması, örgütün tekrar eski gücüne kavuşarak, eğitim kurumlarının tekrar faaliyete geçirilmesi amaçlanıyor. Ayrıyeten Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın ölmesi yahut öldürülmesinin Türkiye’nin önünü açacağı, hala faal olan kamu vazifelisi, örgüte takviye sağlayan bir öğretmen tarafından bu dileklerin lisana getirilmesinin örgütün hala devletin çeşitli kademelerinde bâtın olarak faaliyet yürüttüğünün delili olduğu değerlendirildi.

YAPTIKLARI KONUŞMALAR DEŞİFRE EDİLDİ

Gözaltına alınan ve tutuklanan 32 şüpheliden bir tanesi olan Antalya Kumluca İlçe İmamı Kudret E.’nin örgütsel para alışverişlerini işyeri olan Rahman Kırtasiye isimli yerde yaptığı belirlendi. Kudret E’nin yeniden örgüt üyesi Durmuş K. ile yaptığı konuşmalar örgütün yeni ruh halini ortaya koyan nitelikte. 

“HÜKÜMETİ İNDİRMEK NE KADAR HOŞ OLUR TADINDAN YENMEZ”

İşte o konuşmalar;

K. E. : Abi ben neye inanıyorum biliyor musun. Aklı selim, sağ duyulu belirli başlı yerler amma sivil kanattan amma askeri kanattan birileri şöyle masaya yumruğunu vuracak üzere duruyor bana. Ne yapıyorsunuz siz diyecek, bu bütün şey olanların hepsini alacaklar üzere duruyor bana.
D. K. : Abi benim cezaevinden duyduğum… Askeriyeden birkaç kişiyi… Askeriyenin tamamı değil ya. Askeriye deyince millet diyor ki…
K. E. : Askeriyenin içindeki sağduyulu insanlar
D. K. : Hah sağduyulu insanlar… diyor
K. E. :Şu anda bu beşerler ne kadar istiyor biliyor musun şu an darbe olmasını, hükümeti indirmek ne kadar hoş olur tadından yenmez.
D. K. : Önce yapılacaktı o. O şeyde olacaktı Seyahat’te.

K. E. : Diyecek ki ülkenin vatanın selameti için bunu yapmak zorundaydık. İdare el koyduk anladın mı bunları da misyondan aldık hepsini. Şu anda gözaltındalar. Yapılanın hepsinin hesabını teker teker hukuk çerçevesinde sorulacak ancak kim soracak aklıselim beşerler onlar nerede şu anda yok… tahminen.. Tayyip Erdoğan, bugün ölse ne olur farz tesir az sonra öldü diyelim düzelir mi her şey fakat niçin düzelir.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir