Binali Yıldırım 3 metrelik Türk bayrağı hediye etti: Köyün tepesine diktiler

Azerbaycan’da kaza geçiren AK Parti Genel Lideri Binali Yıldırım, sevenlerini üzerken, Yıldırım’ı keyifli edecek bir haber Sinop’tan geldi.

Sinop’un Boyabat’a bağlı Alibeyli Köyü Muhtarı Güngör Hazer ve köylüler, AK Parti Genel Lideri Binali Yıldırım’ın kendilerine ikram olarak gönderdiği 3 metrelik Türk bayrağını 12 metrelik direk ile köyün en yüksek zirvesine dikti.

Muhtar Hazer, Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’da geçirdiği trafik kazasından ötürü geçmiş olsun dileklerini bu formda iletmek istediklerini söz etti.

Alibeyli Köyü Muhtarı Güngör Hazer, köy halkının köyün en yüksek zirvesine dikmek için bayrak talep ettiklerini belirterek, “Biz de ağabeyim İbrahim Hazer aracılığıyla, 12 metrelik direk ve 3 metreye 2 metre ebadında bayrağımızı Allah’ın müsaadesiyle köyün en yüksek zirvesine diktik. Son Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’da geçirdiği trafik kazasında yaralanmasından duyduğumuz hüzünde de kendisine moral olması açısından geçmiş olsun dileklerimizle bu türlü bir görüntü çektik” diye konuştu.

Muhtar Hazer, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın daha evvel konutlarını ziyaret ettiğini söyledi. Hazer, “Binali Bey daha evvel de Sinop’ta ve ilçemizde katıldığı, ağabeyimin daveti üzerine köyümüzde ailemizi ziyarette bulunmuştur. Kendisini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyoruz, Allah devletimizin ve milletimizin başından eksik etmesin. Benim de muhtar olarak prensibim Cumhurbaşkanımızın da dediği üzere bir olacağız, canlı olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir