Binadan kopan parçalar yolda yürüyenlerin üzerine düştü

Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi’nde dün iş hanı olarak kullanılan 6 katlı binanın çatısından kopan beton kesimleri, kaldırımda yürüyenlerin üzerine düştü. Olayda Seyran A. ve 6 yaşındaki kızı M.A. yaralandı. 

PASTANEYE GERİ DÖNDÜLER, AYRILIRKEN BETON DÜŞTÜ

Pastanede alışveriş yaptıktan sonra kaldırımda yürüyen Seyran A. ve 6 yaşındaki kızı, geri dönerek tekrar pastaneye yöneldi. Küçük kız pastaneye girerken, anne Seyran A.  kapının önünde bir müddet bekledi. Seyran A. küçük kızı ile pastaneden ayrılırken, kaldırımın da ağırlaştığı sırada üstten beton kesimleri düştü.

Kaldırımdakiler olayın şoku ile uzaklaşırken, küçük M.A. ne yapacağını şaşırdı. Anne Seyran A. geri dönerek kızını aldı ve uzaklaştı. Bu sırada başından yaralandığı belirlenen Seyran A. ve parmağı kırılan M.A., Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralıların sıhhat durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

ÇATIDA FİLELERLE TEDBİR ALINMIŞ

İş hanının çatısında, beton modüllerinin düşme ihtimaline karşı filelerle tedbir alındığı ortaya çıktı. Olayın akabinde sokağa gelen polis ve itfaiye takımları, sokağı kapatarak çalışma yaptı. İtfaiye takımları, merdiven yardımıyla binanın çatısında düşme tehlikesi bulunan beton modüllerini tek tek topladı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

“BETON KESİMLERİNİN SIVALARI KALKMIŞTI”

Pastanenin sahibi Erhan Mandev, “Beton modüllerinin bildiğimiz kadarıyla daha evvel sıvaları kalkmıştı. Orada tedbir olarak file germişlerdi. File de fazla beton birikince herhalde bayan ile çocuk geçince üzerlerine düştü. Bayanın başı yaralıydı, ambulans çağırdık. Bayanın aklı yerindeydi lakin tedbir emelli götürdüler. Çocukta rastgele bir yara görünmüyordu lakin çok panik yaptılar. Büyük bir panik yaşandı. Şuradaki beton kesimleri direk onların üzerine düştü” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir