AKP’li belediyenin 12.9 milyonluk ihalesi Albayrak grubuna gitti

Beyoğlu Belediyesi 1 Ocak 2023-31 Aralık 2023 tarihleri ortasında 19 sınır güzergahı üzerinde işçi nakil hizmeti için 15 Aralık’ta ihaleye çıktı. İhale, 5 milyon 997 bin TL’lik en düşük teklifin sahibi Platform Turizm Nakliyat Şirketi’nin oldu.

Belediye, 15 Aralık günü de bir yıllık 6 kalemden oluşan “Şehir İçi ve Kent Dışı Seyahatler İçin Sürücülü Otobüs Kiralama Hizmeti Alımı” ihalesi düzenledi. Bu ihaleyi de 4 milyon 546 bin TL’lik en düşük teklifin sahibi Platform Turizm kazandı. Beyoğlu Belediyesi 14 Aralık günü ise 5 kalemden oluşan “Şehir İçi ve Kent Dışı Seyahatler İçin Sürücülü Otobüs Kiralama Hizmeti Alımı” ihalesi yaptı. 1 yıllık ihaleyi de 2 milyon 398 bin TL’lik teklifin sahibi Platform Turizm aldı.

ALBAYRAK KÜMESİNE AİT

Toplam 12 milyon 941 bin TL’lik 3 araç kiralama ihalesi alan Platform Turizm kamuoyunun yakından tanıdığı Albayrak kümesine ilişkin. Kazım Albayrak’ın yönetim kurulu lideri olduğu Platform Turizm’in yönetim kurulu üyeleri Süleyman Çakır, Mesut Muhammet Albayrak, Faruk Albayrak, Hamza Albayrak. Kazım Albayrak kardeşleri ile birlikte Yeni Şafak gazetesinin içinde bulunduğu Albayrak Yayın Holding A.Ş.’nin hissedarı.

Sermayesi 220 milyon TL olan Platform Turizm, işçi nakliyatı ve filo kiralama alanlarında faaliyet göstermek üzere 2002 yılında Albayrak kümesi bünyesinde kuruldu. AKP’ye yakınlığı ile bilinen Albayrak Kümesi’nin turizm şirketi, yıllardır belediyelerin milyonluk araç kiralama ihalelerini alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir