AKP’li Aydemir: Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai türden numara çekiyorlar

AKP Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai tipten numara çekiyorlar. Tıpkı masadasınız ayıptır, yapmayın. Kılıçdaroğlu, artık bu formda tokadı yiyor” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyasi yasak kararına ait açıklamada bulundu. Yargı kararlarının eleştirilebileceğini söyleyen Aydemir, “Bunun üzerinden siyasette gelecek devşirmek, siyasette rakip gördüklerinizi ekarte etmeye çalışmak ucuzculuktur” diye konuştu.

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in kararı öğrendikten sonra Saraçhane’ye giderek İmamoğlu’na takviye olmasına değinen Aydemir, şunları söyledi:

“Bir milletvekili olarak bu manzaraları izleyince utandım, sıkıldım. Bu ne rezalet, neyin hesabındasınız? Hakkınızda bir karar verilmiş ve mahkum edilmişseniz olağan olanı üzülmektir; üzülürsünüz, mahcubiyet duyarsınız. Elbette süreç devam ediyor, sonrasında aklanabilirsiniz. 

İmamoğlu, Genel Lideri’ne çalım atmanın peşinde. Garip bir durum. Ayrıyeten altılı masanın öbür ortağı Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için yol arıyor. Bunu da bir yol olarak bulduğunu zannediyor. Bunlardan Türk siyaseti ismine mahcubiyet duyuyoruz. Bu millet irfanıyla sizi tartar.”

“Bir insan lakin bu kadar pespaye hale düşer”

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan‘ın, “Selahattin Demirtaş’a yapılanları asla kabul etmiyoruz” dediğini de aktaran Aydemir, “Ali Babacan, utanmadan sıkılmadan onlarca insanın katlinde parmağı olan, Yasin Börü üzere gencecik evlatlarımızın katili kararındaki insanı Saraçhane’de alkışlatıyor. Edepsizliğe bakar mısınız?” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu konuşurken Halk TV’nin yayını kestiğini söz eden Aydemir, “Bir insan lakin bu kadar pespaye hale düşer ve altılı masa tarafından fakat bu kadar paspas haline getirilir” görüşünü söz etti.

“Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai tipten numara çekiyorlar”

Aydemir, “Kılıçdaroğlu’nu ekarte edebilmek için envai cinsten numara çekiyorlar. Birebir masadasınız ayıptır, yapmayın. Meral Akşener, Kılıçdaroğlu sana milletvekillerini transfer etmişti; o olmasaydı, küme kuramayacaktın. Artık ona ayak oyunu çekiyorsun. Kılıçdaroğlu, artık bu halde tokadı yiyor” dedi. 

“Milletimiz bu tiyatroyu görüyor”

AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararını hatırlatarak “Ceza alan kişi üzülür. Biri ‘ceza aldım’ diye öbür biriyle ‘çak’ yapıyor, birbirlerini kucaklayıp sevinç şovları yapıyorsa bu işte bir gariplik var demektir. Buna şaşılır, gülünür” diye konuştu.

Mahkeme kararının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya ziyareti sırasında açıklandığını hatırlatan Turan, “İyi Parti Genel Lideri Akşener ile İmamoğlu sarmaş dolaş birbirlerini kutluyorlar. İmamoğlu’nun eşi de garip garip bakıyor, ne olduğunu anlamaya çalışıyor, ‘Üzülsem mi ağlasam mı?’ diye bakıyor. Şu yaşıma geldim, bugüne kadar yargılama sonucu verilen bir cezanın birinci kere bu türlü karşılandığına şahit oluyorum. Milletimiz bu tiyatroyu görüyor” dedi. (AA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir