Gülşen, aylar sonra sahnede

İmam hatiplilerle ilgili kelamlarının aylar sonra deverana sokulması sonrası amaç gösterilen ve ağustos ayında tutuklanarak 3 gün sonra tahliye olan şarkıcı Gülşen, aylar sonra sahne aldı.

30 Nisan 2022’de verdiği bir konserde imam hatiplilerle ilgili sözleri münasebet gösterilerek “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlamasıyla ağustos ayında tutuklanan Gülşen, tahliye olduktan sonra mesken hapsine çarptırıldı. Cezasının kaldırılmasının akabinde tüm konserlerini iptal eden müzikçi, yurt dışına gitti.

Bir müddettir ailesiyle gözlerden uzak bir hayat yaşayan Gülşen, aylar sonra sahneye çıktı.

Özel bir şirketin yılbaşı etkinliğinde sahne alan müzikçi, siyah etek ve gold püskül ayrıntılı kıyafetiyle beğeni topladı.

Ne olmuştu?

Gülşen’in nisanda verdiği bir konserde, “İmam hatipte okumuş. Sapıklığı oradan geliyor” demesinin yer aldığı bir görüntü aylar sonra deverana sokulmuştu. Kime söylendiği aşikâr olmayan kelam konusu sözün yer aldığı görüntünün yayılmasının akabinde Twitter’da ‘#GülşenTuklansın’ diye etiket açılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülşen hakkında soruşturma başlatmıştı. 

Daha sonra sözleri hakkında özür dileyen Gülşen, şu sözleri kullanmıştı:

“Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır.

Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen makus niyetli kimselere gereç vermiş olmasından ötürü üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum.

Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha diğer bir lisan bulmalıydım; bulacağım…”

AVM’de gözaltına alınan Gülşen, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik” suçlamasıyla tutuklanmıştı. 

Tutukluluğu mesken hapsine çevrilen Gülşen 29 Ağustos’ta  cezaevinden tahliye oldu.

TIKLAYIN | Tutukluluğu konut hapsine çevrilen Gülşen cezaevinden tahliye oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir